כל מה שצריך לדעת על רכישת סכיני מטבח

כל מה שצריך לדעת על רכישת סכיני מטבח

רוצה לשתף חבר\ה?

סכיני מטבח הם צורך בסיסי בכל בית ובכל מקום שעוסק בהסעדה כמו מסעדה, בית קפה, שירותי קייטרינג ועוד. נפרט כאן את כל מה שצריך לדעת על רכישת סכיני מטבח.

כיצד בוחרים סכינים

לאור החשיבות הבאה של החיתוך בסכין מעולה המותאם לכל צורך, המגמה הכללית היא לרכוש סכיני מטבח ברמה גבוהה מאד אשר יובילו לתוצאות יוצאות דופן. כדאי לקבל הדרכה מאנשי מקצוע באתר האינטרנט או בחנות כדי לדעת מה לרכוש. ברוב המקרים קונים סכין אחת לפחות מכל סוג לשימושם של השפים במקומות ההסעדה ושל בני הבית בכל מטבח ביתי. בהתחלה קשה להתרגל מהו הסכין המתאים לכל מטרה, אך עם הזמן זה הופך להיות חיתוך כל כך מקצועי שאף אחד כבר לא מתבלבל וכל אחד משתמש בסכין הנכונה לכל מטרה ייעודית.

המטרה של כל אחד מסכיני השף

  • להכנה של נתח בשר טרי, מומלץ לחתוך אותו לפרוסות או לקוביות, באמצעות סכין ארוכה שהיא באורך של נתח הבשר.
  • בשר מבושל כמו רוסטביף חותכים עם סכין צרה, פורסים פרוסות וכך נוח להגיש אותו.
  • לגבינות יש סכין מיוחדת שהיא בעלת חורים וגם גמישה.. כאשר יש גושים גדולים של גבינה צהובה על סוגיה השונים, חותכים נתח זה לקוביות או לפרוסות ששלמות. המבנה המיוחד של המטרה היא לחתוך את הגבינות לפרוסות או לקוביות בגדלים שונים, כל הגבינה נחתכת באופן מלא ולא נותרת גבינה על הסכין כלל.
  • עבור עוף, נוהגים להשתמש בסכין קצרה אשר מתאימה לכל אחד מחלקי העוף.
  • מי שמעוניין לחצות לשניים דגים כמו דניס או לברק, כדי שיוכל להכין מהם פילה, חותך זאת בעזרת סכין גמישה לכל אורכם של הדגים.
  • יש ירקות רכים כמו עגבניות וגם קשים כמו גזר. בשתי האופציות יש להשתמש עם סכין שיש בה להב מסורי. קלות השימוש בה היא מפתיעה וכל אחד יחוש בכך כשהוא ירצה לחתוך ירק קשה כמו דלעת ערמונים, גזר ועוד.

מקצועיות בחיתוך מוצרי מזון

לאופן שבו כל אדם חותך את מוצרי המזון השונים, יש השפעה על ההכנה ועל הטעם שלהם. לכן קיימת חשיבות רבה ללמוד להשתמש בסכין המתאימה ביותר לכל חומר גלם וכך התוצאה תהיה מושלמת. הקלות של החיתוך של מוצרים כמו בשר נע, דגים ופריטים אחרים מפתיעה גם את המומחים הגדולים ביותר ולכן מהר מאד הם ביצעו רכישת סכיני מטבח.

0/5 (0 Reviews)
X

הרשם כדי ליצור wishlist

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

נרשמת כבר? היכנס

הרשמה לאתר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

נרשמת כבר? היכנס/י