לחם ללא גלוטן

מגמת הללא גלוטן בעולם

מגמת הללא גלוטן בעולם

רוצה לשתף חבר\ה?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

אוכל מותאם לרגישים לגלוטן

יותר ויותר אנשים בעולם בוחרים לנהל אורח חיים תזונתי נטול גלוטן תופעה זו מתחזקת בשיעורים ניכרים בכל שנה ושנה בצפון אמריקה מערב אירופה וגם בישראל.
ידוע שהימנעות מגלוטן מקורה במחלת הצליאק או “הכרסת” “והדגנת” בשמם העברי, מחלה זו נובעת מרגישות לחלבון גליאדין בשילוב חלבון גלוטונין שיוצרת את הגלוטן המפורסם שמקנה את האלסטיות והגמישות לבצקי דגנים, ויש מחקרים הטוענים שבמדינות מסויימות שבכללם ישראל ישנם עד 10 אחוזים רגישים לגלוטן מכלל האוכלוסייה, אדם הרגיש לגלוטן ולא נמנע ממנו יסבול ברוב המקרים מכאבי בטן בחילות אי נוחות מתמדת ובעיות בעיכול.

אורח חיים בריאותי ללא גלוטן

עד כאן זהו מידע שכולנו יודעים ומכירים, ואולם תופעת ההימנעות מגלוטן רחבה הרבה יותר מסך הרגישים המאובחנים בחברה,
אנשים רבים נמנעים מגלוטן לא מכורח בריאותי טוענים שהדבר תורם לשמירה טובה יותר על ריכוז, ירידה במשקל, הסדרה של מערכת העיכול, וחשיפה לאוכל מזין ובריא יותר.

חשוב לציין שאין כיום מחקרים בעלי ממצאים מוחלטים ואמפיירים אשר מוכיחים את טענות אלו על אוכל ללא גלוטן.

אולם ישנה זווית ארחת בא ניתן לבחון את התופעה והיא חוכמת ההמונים, ישנו ספר מפורסם בשם" "חוכמת ההמונים" של העיתונאי האמריקאי ג'יימס סורובסקי שמבוסס על מחקר מאומת שקובע: שדווקא קבוצות מגוונות, נטולות היררכיה, המורכבוֹת מאנשים שאינם מכירים זה את זה, ייתנו את ההחלטות הטובות ביותר לארגון. לפי סורוביצקי, ב–91% מהמקרים ההמונים מספקים תשובה נכונה לבעיה המוצגת בפניהם, בעוד ששיעור ההצלחה של מומחים בעלי השכלה רלוונטית הוא רק 65% (מקור: וויקיפדיה).

במקרה של הנמנעים מגלוטן ללא כורח בריאותי בהחלט יכול להתאים להגדרה זו אנשים ללא היררכיה משותפת שאינם מכירים כלל ובקבוצות מגוונות מאוד, בכל העולם נמנעים מגלוטן ומספקים את אותם הרגשות ותובנות ביחס לאותה הימנעות, אולי מספקים תשובה נכונה לצורך מסויים,

אולם חשוב להדגיש שאין בהימנעות עצמה כדי לתת את כל היתרונות הגלומים בא אלא גם בתחליפי הללא גלוטן שנצרוך.

אצלנו ב Tenjoy מאמינים תחליפים בריאים מגוונים וטעימים להפליא!!

X

הרשם כדי ליצור wishlist

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

נרשמת כבר? היכנס

הרשמה לאתר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

נרשמת כבר? היכנס/י